Uncategorized

Zasady żywienia – IIIMTP

ZASADY ŻYWIENIA – III MTP

05.05.2020R.

Temat: Zasady układania jadłospisów

Witam Was Drodzy Uczniowie.

Celem dzisiejszej lekcji jest poznanie pojęcia jadłospis oraz celu i zasad  układania jadłospisów

Zadania na dzisiaj

  1. Pojęcie jadłospisu
  2. Cel układania jadłospisów
  3. Zasady układania jadłospisów

Żywienie, szczególnie zbiorowe, nie powinno być realizowane w sposób doraźny. Jest to istotny problem zarówno ze względów zdrowotnych jak i ekonomiczno- organizacyjnych. Niezbędna jest do tego odpowiednia wiedza i wysoki poziom kwalifikacji zawodowych pracowników placówek żywienia zbiorowego. W tym celu konieczne jest układanie jadłospisów. Aby robić to we właściwy sposób,  należy poznać zasady ich układania.

Treści do lekcji znajdują się pod natępującymi adresami: https://ebook-24.edu.pl/kursy/mod/book/tool/print/index.php?id=28#ch3128 oraz   http://www.psse-zawiercie.internetdsl.pl/pages/aktualnosci/news_2/zywienie_zbiorowe.pdf

oraz w  prezentacji  (slaidy dotyczące tylko zasad układania jadłospisów ( 1-7)

Zasady układania jadłospisów

Waszym zadaniem jest zapoznanie się z nią oraz treściami pod wskazanymi adresami i sporządzenie notatki. (do 07.05. 2020)

Jestem do waszej dyspozycji pod adresem jolantazajac66@wp.pl lub na dzienniku elektronicznym.

Pozdrawiam i życzę miłej pracy.

Jolanta Zając