Uncategorized

Nauka zdalna

DLA UCZNIA

Wolne lektury

https://wolnelektury.pl 

Całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki.

Lektury online

https://lektury.gov.pl 

Tutaj znajdziecie wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki.

Serwis- Teraz Matura

https://www.terazmatura.pl/strefa-ucznia/jezyk-polski 

Strefa ucznia jest dostępna dla każdego po zarejestrowaniu się. Zakładka Materiały maturalne „Matura od A do Z” umożliwią uczniowi samodzielne przygotowywanie się do egzaminu. Znajdują się tam m.in. szczegółowe omówienie wybranych lektur, przegląd ważnych motywów obecnych w różnych tekstach kultury (w literaturze, filmie, malarstwie, muzyce), zadania maturalne CKE z poprzednich matur, całe arkusze maturalne, wskazówki, jak rozwiązywać arkusze, materiały CKE do pobrania, rady, jak się uczyć do matury i wiele innych.

Kanał – Akademia Lektur

ttps://www.youtube.com/user/akademialektur/

Kanał w serwisie YouTube zawierający omówienia lektur szkolnych, które pozwolą przypomnieć uczniom najistotniejsze wątki, postaci i zagadnienia.

Streszczenia lektur

https://www.youtube.com/channel/UC7FmltMi6BQx8-yIchwoH2w/videos

 Kanał w serwisie YouTube zawierający streszczenia i opracowania lektur omawianych na wszystkich etapach edukacyjnych.

Materiały edukacyjne dla ucznia

https://www.youtube.com/channel/UC8ljgKBYF70rMv40MgJo0Dw/videos 

Kanał w serwisie YouTube zawierający wartościowe materiały edukacyjne z zakresu fizyki, geografii, chemii, biologii.

DLA NAUCZYCIELA 

Ninateka.pl

https://ninateka.pl/  

Zawiera wiele materiałów audiowizualnych: spektakli teatralnych i operowych, koncertów, dokumentów, reportaży, animacji, filmów eksperymentalnych, które mogą stanowić ciekawe uzupełnienie lekcji. Nauczyciele i uczniowie mogą założyć konto EDU i bezpłatnie korzystać z materiałów audiowizualnych o charakterze edukacyjnym dostępnych w NINATECE EDU. Nauczyciele dodatkowo zyskują również dostęp do scenariuszy lekcji, które ułatwią prowadzenie lekcji.

Serwis – Teraz Matura – dla nauczycieli

https://www.terazmatura.pl/ 

Strefa nauczyciela dostępna po zarejestrowaniu się. Umożliwia zdalne zlecanie uczniom zadań za pomocą Generatora testów. Pozwala także założyć klasę, przygotować dla niej zestaw zadań i wysłać bezpośrednio do swoich uczniów.

Serwis – TVP Kultura

https://www.tvp.pl/43654965/kultura 

TVP Kultura uruchomiła specjalne pasmo dla dzieci i młodzieży.  Widzowie mogą zobaczyć koncerty, wartościowe produkcje filmowe, spektakle Teatru Telewizji, seriale zgodne z obowiązującym kanonem lektur. 

Muzykoteka Szkolna

Serwis Muzykoteka Szkolna http://www.muzykotekaszkolna.pl/

Zawiera blisko pół tysiąca utworów muzycznych, od barokowych oper, przez wielkie dzieła symfoniczne, aż po muzykę wokalną i eksperymentalną. Z zasobów serwisu można korzystać bez logowania lub – po zarejestrowaniu – w ramach konta nauczycielskiego lub uczniowskiego.