Uncategorized

Zajęcia praktyczne – procesy technologiczne w gastronomii II PT

05.05.2020 r.

Dzień dobry

Temat zajęć: Sporządzanie ciasta francuskiego

Rozpoczynamy sporządzanie kolejnej grupy ciast. Będą to ciasta francuskie i półfrancuskie. Z ciasta francuskiego można sporządzać zarówno potrawy słodkie jak i słone. My na początek zajmiemy się sporządzeniem ciasta francuskiego.

Zagadnienia do dzisiejszych zajęć.

  1. Analiza receptury gastronomicznej
  2. Kolejne czynności przy produkcji ciasta
  3. Dobór narzędzi i sprzętu niezbędnych do pracy
  4. Praca produkcyjna

Zapoznajcie się z materiałami dla ucznia, które otrzymacie do tematu zajęć. Obejrzyjcie film na temat sporządzania ciasta francuskiego.

W pierwszej kolejności proszę dokładnie przeanalizować normatyw surowcowy i sposób wykonania ciasta.

zamieszam recepturę  i sposób sporządzania ciasta :

Receptura na ciasto francuskie

Zachęcam to skorzystania z adresu: ttps://www.everyday-delicious.pl/ciasto-francuskie/

Następnie (po umyciu rąk) proszę zgromadzić potrzebne naczynia, narzędzia i przede wszystkim składniki, które należy odważyć lub odmierzyć. . Po wykonaniu tych czynności możecie przystąpić do pracy produkcyjnej. Gotowe ciasto rozwałkowujemy  grubość ok.2mm na papierze do pieczenia zwijamy jak roladę. Tak przygotowane chowamy do lodówki . Wykorzystamy je w piatek na zajęciach. Gdyby były trudności ze składnikami i sporządzeniem , proszę na piątek zaopatrzyć się w gotowe ciasto francuskie.

Poszczególne etapy pracy proszę dokumentować w formie zdjęć. 1).przygotowanie składników 2) przygotowanie gruntu (bazy) 3) wałkowanie z masłem 4) gotowe ciasto.

Kontakt ze mną jolantazajac66@wp.pl

Zdjęcia proszę nadsyłać do 07.05.2020 r.

Jolanta Zając