AktualnościPraktykiProjekty ErasmusUncategorized

Kolejny projekt zrealizowany w ramach akredytacji przez ZSCKR w Jabłoniu.

We wrześniu 2022 r grupa 31 uczniów technikum w Jabłoniu podnosiła swoje zawodowe kompetencje w okolicach miejscowości Cattolica w prowincji Rimini we Włoszech. W ramach tego samego projektu grupa 6 nauczycieli uczestniczyła w kursie podnoszącym umiejętności stosowania nowoczesnych technologii ICT w nauczaniu zawodowym, który odbył się w Grenadzie, w Hiszpanii. To już kolejny projekt, który z sukcesem zrealizowała szkoła w Jabłoniu. Projekt ten był współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej.

Uczestnicy projektu zdobyli nowe doświadczenie zawodowe czego potwierdzeniem były certyfikaty oraz dokumenty Europass Mobilność. Poszerzyli oni swoją wiedzę o praktyczne realia panujące w europejskich firmach i gospodarstwach, podnieśli swoje kompetencje językowe.

Cieszę się, że uczestniczyłam w projekcie, dzięki któremu poznałam zasady pracy w branży gastronomicznej, nauczyłam się przyrządzania kilku włoskich potraw oraz zwiedziłam wiele ciekawych miejsc we Włoszech: Wenecję, Loretto, Rimini. Odwiedziliśmy również San Marino – mówi jedna z uczestniczek projektu.

Nasi uczniowie odbyli praktyki w zawodach rolniczych, mechanicznych, gastronomicznych oraz odnawialnych źródeł energii.. Cieszymy się, że następne pokolenia uczniów naszej szkoły mogą rozwijać się podczas swoich praktyk za granicą naszego kraju. Oprócz podwyższania umiejętności zawodowych uczniowie mają możliwość podnoszenia swoich kompetencji językowych, umiejętności odnalezienia się w nowym środowisku i adaptacji do odmiennych warunków. Dzięki temu stają się oni bardziej samodzielni, aktywni i otwarci na Europę. – mówi koordynator projektów, Arkadiusz Lotek.

W 2023 roku kolejni uczniowie będą mogli podnosić swoje kompetencje w przygotowanym przez szkołę w Jabłoniu projekcie praktyk.

Projekt nr: 2021-1-PL01-KA102-VET-000005499 jest realizowany ze środków Unii Europejskiej (sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe)

Wkrótce zamieścimy również relację z podsumowania projektu.