1B4 (Tech)Zdalne Lekcje

zajęcia z wychowawcą I B4

6.04.2020 r.

Temat: Tradycje i zwyczaje wielkanocne.

Drodzy Wychowankowie,

Tegoroczne święta będą wyglądały zupełnie inaczej niż w latach poprzednich. Z powodu epidemii zmuszeni jesteśmy pozostać w domach i zrezygnować ze spotkań rodzinnych, ale nie powinniśmy rezygnować z tradycji i zwyczajów wielkanocnych.

Pozostając w swoich domach możecie przygotować się do Świąt Wielkiej Nocy i własnoręcznie wykonać np. pisanki czy ozdoby wielkanocne na świąteczny stół.

Zachęcam Was również do wzięcia udziału w naszej szkolnej akcji  „Zróbmy coś osobno, jednak wspólnie”. Wykonaj samodzielnie albo z rodziną pisankę, zrób zdjęcie i prześlij je na adres pisanka.jablon@gmail.com

Oto kilka propozycji ozdób świątecznych: Ozdoby świąteczne

 

Proponuję, abyście na dzisiejszych zajęciach obejrzeli film, w którym o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych opowiada etnolog z Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie  https://www.youtube.com/watch?v=9wW8DeVVvPI

 

Drodzy Wychowankowie życzę, aby w nadchodzące Święta Wielkanocne zniknęły wszystkie Wasze troski, problemy i zmartwienia, a Zmartwychwstały Chrystus niech przyniesie Wam i Waszym najbliższym zdrowie, spokój i radość.

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych!

Pozdrawiam – Bożena Kusiuk