Uncategorized

Rysunek techniczny 1B4 24.04.2020

Szanowna Młodzieży.

Temat: Wprowadzenie do programu Autocad- podstawowe polecenia,

Mam nadzieję, że udało się Wam zainstalować program Autocad. Rozpoczynamy naukę obsługi programu od poznania podstawowych funkcjonalności, czyli rozpoczynamy tzw. kurs podstawowy. Kurs podstawowy to nauka wykorzystania panelu Rysuj oraz Modyfikuj (Zmień), gdzie dowiemy się jak rysować podstawowe figury geometryczne takie jak trójkąty, prostokąty, linie i punkty (tak to też jest figura geometryczna). Panel modyfikuj/zmień oferuje narzędzia do operacji na rysunkach wliczając w to skalowanie, ucinanie, przesuwanie, odbicie symetryczne oraz wiele innych. Zaczniemy od poznania dwóch poleceń: Linia i Polilinia. Poniżej wstawiłem linki do filmów instruktażowych, które wyjaśnią Wam różnicę pomiędzy tymi dwoma poleceniami.

Prześlijcie mi, po obejrzeniu, odpowiedź na pytanie:

1.Jakie są różnice pomiędzy tymi dwoma poleceniami na przykładzie np. rysowania kwadratu? Czym różni się kwadrat narysowany poleceniem LINIA od kwadratu narysowanego przy użyciu POLILINII? Chodzi mi o różnicę w trakcie dalszej edycji tej figury.

Odpowiedź prześlijcie na mój messenger w formie załącznika jako plik word.

Osoby które zainstalowały program przesyłają także plik z rysunkiem kwadratu.

W przypadku pytań jestem dostępny na messenger w dowolnym czasie (poza nocą).

Pozdrawiam

Tomasz Wiśniewski