Uncategorized

Informatyka 1B4 gr.2 data 24.04.2020

Szanowna Młodzieży

Temat: Zapytania do bazy danych

Kontynuując naukę o bazach danych, zajmiemy sie dziś zapytaniami do baz danych.

Zapytanie (niekiedy również kwerenda), – czynność polegająca na zbieraniu lub poszukiwaniu informacji w bazach danych.

Użytkownik serwera baz danych (program lub osoba) wysyła do niego zapytanie, na które serwer odpowiada przesyłając oczekiwane dane, czyli wynik zapytania. Zapytania mogą mieć na celu wyłącznie pobranie danych (tzw. zapytania wybierające), jak i usuwanie, dodawanie czy modyfikację danych (tzw. zapytania funkcjonalne).

Bazując na dotychczasowych tabelach, które stworzyliście, spróbujcie postępując jak na filmach poniżej zbudować dowolną kwerendę. Drugi film zawiera bardzo dużo przydatnych, jasno wytłumaczonych zagadnień ale jest długi. W zależności od tego jak Wam idzie praca z bazami danych- możecie wybrać dowolny film.

Dla osób, które mają problemy z pracą w Access polecam jeszcze poniższy film instruktażowy, który zawiera podstawowe wskazówki, krok po kroku.

Efekty Waszej pracy przesyłajcie na mój messenger, jeśli macie pytania także zapraszam. W dowolnym czasie.

Na kolejnej lekcji prześlę Wam trochę teorii i poproszę o opracowanie stosownych zagadnień.

Pozdrawiam

Tomasz Wiśniewski