Uncategorized

Informatyka I BT

Temat: Moja cyfrowa tożsamość

Data 28.04.2020

Ilości lekcji: 1

Czym jest tożsamość cyfrowa?

Tożsamość cyfrowa to elektroniczny sposób na identyfikację danej osoby. Składa się ona z ogólnie dostępnego certyfikatu zawierającego klucz publiczny oraz tajnego klucza prywatnego.

Klucz prywatny pozwala na podpisywanie dokumentów elektronicznych. Inni mogą weryfikować te podpisy przy użyciu klucza publicznego. Za pomocą swojego klucza prywatnego możesz również odszyfrowywać dokumenty, które zostały zaszyfrowane przez inne osoby przy użyciu Twojego klucza publicznego.

Aby cyfrowa tożsamość została zaakceptowana, musi być obdarzona zaufaniem przez odbiorcę. W celu zapewnienia autentyczności tożsamości cyfrowej, urzędy certyfikacji wydają je osobom, których tożsamość została zweryfikowana

Zamieszczam folder z plikami do zapoznania się z materiałami dotyczącymi tożsamości cyfrowej. W tym folderze znajdą się zdjęcia. proszę ze zdjęc oznaczonych numerem stron 134 oraz 143 wykonać zadania numer: 1, 4

Materiały do pracy:

moja cyfrowa tożsamość materiały

oraz krótkie filmy do obejrzenia:

tożsamośc cyfrowa filmy

Pracę wysyłać proszę na podanego wcześniej meila. ( zaległe prace też)

W razie pytań proszę o kontakt poprzez dziennik elektroniczny albo e – mailowo.

Pozdrawiam

Marek Osek