AktualnościKonkursyUncategorizedZrealizowane

III edycja półfinału Olimpiady „Polska wieś w Europie”

   

    Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Radomiu był organizatorem III edycji półfinału Olimpiady „Polska wieś w Europie”. Celem Konkursu było zapoznanie uczniów szkół resortowych z dorobkiem i efektami integracji europejskiej dla polskiej wsi, popularyzacja wiedzy o funduszach skierowanych do rolników oraz najnowszych inicjatywach europejskich.

Naszą szkołę dzielnie reprezentowała trzyosobowa drużyna w składzie: Maja Jańczuk, Mikołaj Komarek oraz Bartłomiej Matejuk.

    Po pięćdziesięciu minutach rozwiązywania testu, w którym liczba punktów była zsumowana dla drużyny danej szkoły uzyskaliśmy 78 punktów, co dało nam w całej rywalizacji dobre 7 miejsce. Maksymalna ilość punktów jaką można było zdobyć to 150, ale do zajęcia pierwszego miejsca dla drużyny z Sandomierza wystarczyło 110.

Opiekun: Krzysztof Jaszczuk