SportUncategorized

I Turniej Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty Szkół Rolniczych prowadzonych przez MRiRW o puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W dniach 2-3 marca br. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku odbył się I Turniej Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty Szkół Rolniczych prowadzonych przez MRiRW o puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Turniej Patronatem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

W turnieju wzięło udział  13 drużyn, w skład  których wchodzili nauczyciele i pracownicy szkół podległych MRiRW  w tym reprezentacja szkoły w Jabłoniu.

W pierwszym dniu turnieju rozegrano mecze fazy grupowej i mecze ćwierćfinałowe. Do ćwierćfinałów zakwalifikowały się zespoły z Bogdańczowic, Janowa, Nowosielec, Golądkowa, Potoczka, Swarożyna, Karolewa orazJabłonia. Rozgrywki ćwierćfinałowe wyłoniły 4 zespoły które spotkały się w meczach półfinałowych. Mecze rozgrywane w sportowej ale i towarzyskiej atmosferze wyłoniły zwycięzcę turnieju , którym została drużyna z ZSCKR im. Ks. dr Jana Dzierżona w Bogdańczowicach. Na drugim miejscu uplasował się zespół z ZSCKR w Karolewie , a trzecie miejsce zdobyła drużyna z ZSCKR im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie.

Wszystkie drużyny rywalizujące ze sobą otrzymały pamiątkowe dyplomy udziału w turnieju, a drużyny które zdobyły miejsca I-III medale oraz pamiątkowe puchary.