Uncategorized

Zajęcia z wychowawcą III BT 4.05.20

Temat:Dzień ziemi

1 godz.

Witam panów

Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia, jednak program obchodów święta trwa często dłużej niż jeden dzień. Zagadnienia poruszane z tej okazji i to między innymi problem źródeł energii, w tym technologie i innowacje związane z odnawialnymi źródłami energii. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest “Działanie na rzecz klimatu”.

Dzień Ziemi powinien stanowić okazję do wspólnych działań mających na celu ochronę środowiska, ochronę Ziemi. Warto pamiętać, że również wszyscy odczują skutki zmian klimatu. Oczywiście o planetę trzeba troszczyć się codziennie – poprzez zmianę przyzwyczajeń – a nie tylko od święta

Podczas Międzynarodowego Dnia Ziemi często podkreśla się, że o planetę muszą dbać wszyscy

Co możesz zrobić sam dla Matki Ziemi:

1 Przynajmniej raz w tygodniu zostaw auto w garażu. Kiedy możesz korzystaj z roweru, komunikacji miejskiej albo idź pieszo

2 Segreguj śmieci.

3 Oszczędzaj wodę.

Pozdrawiam J Gubański