Uncategorized

Zajęcia z wychowawcą 1 CG 23.04.2020 r.

Dzień dobry

temat lekcji: Dlaczego warto się uczyć.

 

Nie ulega wątpliwości, że nauka odgrywa ważną rolę w przyszłości i całym życiu każdego człowieka. Poprzez naukę wzbogacamy wiedzę oraz kształtujemy własną osobowość. Dlatego też zgadzam się z tezą sformułowaną w temacie- sądzę, że warto się uczyć.
Według mnie bardzo istotnym argumentem jest fakt, że systematyczna nauka jest kluczem do udanej przyszłości. Kiedy się uczymy z każdym momentem pogłębiamy swoją wiedzę i automatycznie zwiększamy swoje szanse na wspomnianą powyżej udana przyszłość.
Za przedstawioną tezą przemawia również to, że dzięki nauce kształtujemy swoją osobowość. Codzienne zdobywanie wiedzy otwiera nasze oczy na otaczający nas świat na to co się wokół nas dzieje, powiększa nasz zasób wiedzy dzięki czemu wiele spraw jest nam o wiele prościej zrozumieć.
Watro pamiętać też o tym iż nauka sprawia, że stajemy się systematyczni i punktualni. Poprzez codzienne wstawanie do szkoły czy systematyczne odrabianie pracy domowej zdobywamy bardzo cenione w dzisiejszych czasach cechy takie jak punktualność i systematyczność.
Istotnym argumentem jest też to, że dzięki nauce zdobywamy umiejętności w dziedzinach języków obcych. Jak już pewnie wam wiadomo w dzisiejszych czasach bez znajomości choćby jednego języka obcego bardzo trudno jest znaleźć przyzwoicie płatna pracę, więc jeżeli zdobędziemy taką wiedzę bez wahania możemy wyjechać w poszukiwaniu pracy do innego kraju bez obaw o swobodne porozumiewanie się.
Na podstawie powyższych rozważań, mogę stwierdzić, że „Nauka to potęgi klucz”. Dlatego też- według mnie – ten kto się uczy z pewnością będzie miał w przyszłości lepszy standard życia niż osoba, która podchodzi do tego tematu lekceważąco.

Rafał Stańko