Uncategorized

Zajęcia praktyczne PE

5 i 12 maja 2020 roku

Dzień dobry!!!

Powoli już kończymy  zajęcia podsumowujące naszą dotychczasową pracę.

Na dzisiejszych zajęciach zajmiemy się bezpieczeństwem i higieną pracy w trakcie wykonywania naszych schematów. Pamiętacie zapewne omawiane na lekcjach  przypadki wypadków w pracy. Pamiętacie napewno jakie inne skutki niesie również bagatelizowanie zasad bezpieczeństwa.

Proszę Was o analizę pracy pod kontem BHP przy wykonywaniu pracy z wykorzystywaniem narzędzi i instrumentów. Czyli, chciałbym abyście zastanowili się i napisali w zeszytach na co trzeba zwrócić uwagę wykonując poszczególne czynności budując  schemat, który planowaliśmy na DNI OTWARTE. Pamiętajcie, że nasz schemat obejmuje dużo elementów, wymaga wykorzystania szeregu narzędzi, materiałów i instrumentów. Proszę aby każdą czynność przeanalizować pod kątem BHP.

Przykład:

Podłączając akumulator do regulatora ładowania należy zwrócić uwagę na… .

Wykorzystując kombinerki/ inne narzędzie do ucięcia przewodu powinniśmy zwrócić uwagę na… .

Obrabiając przewód powinniśmy uważać na … . Itd.

Warto też zastanowić się nad dalszą eksploatacją instalacji. Czyli, jak wszystko powinno być wykonane aby osoby użytkujące urządzenia czy instalację były bezpieczne- nad tym zastanówcie się na samym końcu. Dobrze byłoby napisać kilka zdań na ten temat w formie wniosków.

Zdaje sobie doskonale sprawę, że to bardzo dużo pracy ale wiem z doświadczenia, że bezpieczeństwo i zdrowie jest najważniejsze.

Pracę wykonajcie w zeszytach. Na zdjęcia czekam do przyszłego piątku.

Chętne osoby niech się zastanowią nad podziałem czynności w grupach i kryteriach doboru osób do  wykonywania konkretnych zadań.

Pozdrawiam Was

RSo