Uncategorized

Wyposażenie techniczne zakładów gastronomicznych i bhp I P4

Dzień dobry

25.05.2020r.

Temat: Urządzenia do krojenia mięsa, sera, chleba

Cel lekcji: poznanie: poznanie maszyn do krojenia chleba, sera i mięsa

Zagadnienia do zapisania w zeszycie:

  1. Podział krajalnic

a. z napędem ręcznym

b. z napędem elektrycznym

2. Budowa maszyn do krojenia

3. Blendery

4. Miksery

Krajalnice można podzielić na dwa zasadnicze rodzaje: krajalnice do pieczywa, których elementy robocze są przystosowane do krojenia w kromki całych bochenków chleba lub bułek oraz krajalnice uniwersalne, którymi można porcjować wędlinę, gotowane  czy pieczone mięsa, wszelkiego rodzaju twarde sery oraz pieczywo.Urządzenia te są niezbędnym wyposażeniem każdego zakładu gastronomicznego, sklepów spożywczych, znajdują zastosowanie w gospodarstwie domowym.

Proszę zapoznać się z materiałem w prezentacji

URZĄDZENIA KRAJALNICE

Pozdrawiam

Teresa Szyminiuk