AktualnościTechnik ŻywieniaUncategorizedWycieczki

Wycieczka na EURO GASTRO w Nadarzynie

    Dnia 14 marca uczniowie klas gastronomicznych uczestniczyli w EURO GASTRO – Międzynarodowych Targach Rozwiązań dla Branży HoReCa, które odbyły się w Nadarzynie koło Warszawy. Mieli oni okazję poznać najnowsze trendy stosowane współcześnie w technologii gastronomicznej. Wśród wystawców znaleźli się m.in. restauratorzy, właściciele kawiarni, hoteli czy szefowie kuchni i główni technolodzy zakładów zbiorowego żywienia oraz firm cateringowych.

    Ponadto uczestnicy wycieczki odwiedzili stoiska przedstawicieli firm z wielu sektorów, np. producentów maszyn do przetwórstwa spożywczego, urządzeń chłodzących, profesjonalnych akcesoriów kuchennych, opakowań do żywności czy mebli i wyposażenia lokali gastronomicznych. Wśród atrakcji dostępnych dla zwiedzających były pokazy i warsztaty kulinarne szefów kuchni, m.in. Wiesław Wróblewski przygotowywał dania kuchni bałkańskiej:
brudet, musakę i branicę z serem i szpinakiem, które potem chętni ze smakiem degustowali.

    Wycieczka ta z pewnością wzbogaciła wiedzę naszych uczniów. Tego typu doświadczenia były
inspirujące i pozwolą im dalej rozwijać kulinarne pasje.


Małgorzata Semeniuk
Sylwia Grzywaczewska