AktualnościUncategorizedWycieczki

Wycieczka klasy V PT do cukierni ” Markiza” w Milanowie

    7 listopada odbyła się wycieczka klasy V –  technikum żywienia i usług gastronomicznych  do cukierni  ” Markiza” w Milanowie. Głównym celem wyjazdu było poznanie zasad planowania produkcji oraz organizacji procesu technologicznego.

    Cukiernia” Markiza” jest małym zakładem  zatrudniającym  6 osób pracujących na dwie zmiany. Zakład  produkuje różnorodny asortyment cukierniczy: bułeczki drożdżowe z różnym nadzieniem, zapiekanki, pączki, ptysie,  drobne ciasteczka, serniki i różne rodzaje ciast. Podczas produkcji stosowane są tradycyjne metody (bez tzw. ulepszaczy). Wyroby cukiernicze są bardzo smaczne.  

    W drugiej części wycieczki w ramach integracji klasowej uczniowie zwiedzali zabytki Parczewa oraz obejrzeli podczas seansu kinowego film „Chłopi”.