Uncategorized

Wychowanie fizyczne kl. I FTR i kl. I CB

03.04.2020

Temat: Przyczyny otyłości człowieka i sposoby jej zapobiegania.

Dzień dobry,

dzisiejszy temat poświęcimy otyłości. Dowiemy się czym jest, jak do niej dochodzi i co robić, by jej uniknąć.

O otyłości i konieczności walki z nią mówi się ostatnio coraz więcej. Otyłość to już choroba cywilizacyjna, ponieważ boryka się z nią coraz większy odsetek społeczeństwa. Otyłość jest uznawana obecnie za chorobę przewlekłą, a nadwaga za schorzenie prowadzące do otyłości. Jakie są przyczyny otyłości? Czy otyłość należy rozpatrywać w aspekcie epidemii?

W załączonym materiale znajdziecie niezbędne informacje odnośnie tego tematu

03.04.2020 I FTR + I CBplik do pobrania

 

Wszelkie pytania proszę kierować do mnie przez e-dziennik

Pozdrawiam

Artur Paterek