2BT (Tech)2FTP (Tech)UncategorizedZdalne Lekcje

Matematyka kl. 2BT, 2FTP (grupa rozszerzona)

Dzień dobry!

 

03.04 (2h)

Temat: Pierwiastki całkowite i pierwiastki wymierne wielomianu.

 

Dzisiaj będziemy realizować jeden temat przez dwie godziny lekcyjne.

 1. Proszę wpisać do zeszytu temat: Pierwiastki całkowite i pierwiastki wymierne wielomianu.
 2. Uczniowie oglądają film dotyczący pierwiastków całkowitych i pierwiastków wymiernych wielomianu: https://www.youtube.com/watch?v=msfZ8_eHIoM
 3. Uczniowie wykonują notatkę: zapisujemy do zeszytu Twierdzenie ze str.113 oraz Twierdzenie ze str. 114. Twierdzenia te były wykorzystywane w przykładach na filmiku który oglądaliście. WAŻNE jest to, aby zapamiętać, że pierwiastkiem wielomianu może być dzielnik wyrazu wolnego – czyli tego, który występuje bez x.
 4. Uczniowie analizują przykłady:
  – przykład 1 str. 113 (zwróćcie uwagę na sposoby wyznaczania pozostałych pierwiastków, oba są ciekawe)
  – przykład 2 str. 114
  – przykład 3 str. 114
 5. Uczniowie rozwiązują zadania:
  – Ćw. 1 str. 114
  – Zad. 2 str. 116
  – Zad. 1 str. 116 ( tutaj trzeba wskazać dwie odpowiedzi)
  – Zad. 3 str. 116

 

Chciałabym, aby każdy z Was wykonał dzisiaj ćw 1a/114 i przesłał mi jego rozwiązanie oraz odpowiedział na pytanie: Co to jest pierwiastek wielomianu? (Nie kopiujcie definicji tylko odpowiedzcie mi na to pytanie własnymi słowami, chciałabym wiedzieć, co rozumiecie przez to pojęcie). To praca na dziś, czekam na odpowiedzi do końca dnia, będzie to potwierdzenie Waszej obecności na dzisiejszych lekcjach.

Pozostałe zadania rozwiązujemy do poniedziałku do godz. 20.00.

Rozwiązania przesyłacie na messengera lub na pocztę: marlena.lotek1@gmail.com.

W razie problemów proszę pisać.

 

Pozdrawiam,
Marlena Lotek.