Uncategorized

Wychowanie fizyczne 2 CB 2godz. , 2 BT, 2PT 07.05.2020 r.

Dzień dobry, dzisiejszy temat lekcji:

Aerobic – zestaw ćwiczeń według inwencji uczniów.

Dzisiaj wysyłam wam zestaw przykładowych ćwiczeń kształtujących.

 

Ćwiczenia kształtujące – są to takie ruchy wolne, z przyborem lub z użyciem ławeczek i drabinek przyściennych, które w swoim założeniu zmierzają do wyrobienia i kształtowania poprawnej postawy ciała człowieka. Wszechstronność oraz uniwersalność tych ćwiczeń powoduje, że mają one szerokie zastosowanie. Są przede wszystkim podstawą rozgrzewek na lekcjach wychowania fizycznego oraz podstawą rozgrzewek stosowanych w treningu w wielu dyscyplinach sportowych, przy ich pomocy można także realizować główne zadania lekcji.

http://www.mzs6gorlice.pl/szkola-w-ruchu/626-ruch-w-przedszkolu-obszar-nr-1.html

Proste ćwiczenia kształtujące-przykłady:

1. Ćw. RR

P.w -postawa zwarta 1 wznos RR w przód 2 opust RR w dół 3 wznos RR w bok 4 opust RR w dół (j.p.w)

P.w – postawa wykroczno-zakroczna 1 wymach RR przodem w górę 2 opust RR przodem w dół 3 wymach RR bokiem w górę 4 opust RR bokiem w dół

2. Ćw. T pł. strz. w przód

P.w. – siad prosty 1 skłon T w przód 2 pogłębienie skłonu T w przód 3 pogłębienie skłonu T z chwytem RR za kostki 4 wyprost do p.w.

P.w. – postawa zakroczna z RR w bok 1 opad T w przód z RR w bok 2 skłon T w przód z dotknięciem rr podłoża 3 wyprost R j.l 4 wyprost T do p.w.

3. Ćw NN

P.w. – postawa stojąc 1 przysiad podparty 2 wyprost NN w tył do podporu leżąc przodem 3 skurcz NN do przysiadu 4 wyprost do p.w.

P.w. – klęk podparty 1 wymach PN w tył 2 ugięcie PN j.p.w. 3 wymach LN w tył 4 ugięcie LN  j.p.w

Rafał Stańko