AktualnościInternatUncategorized

WAKACJI NADCHODZI CZAS…

Wakacje to czas zabawy i nowych wrażeń. Korzystając z wakacyjnych przyjemności, nie zapominajmy jednak o bezpieczeństwie własnym i innych. Zwracajmy uwagę na zagrożenia pojawiające się podczas wypoczynku, aby po powrocie do szkoły zostały nam tylko dobre wspomnienia. 12 czerwca 2023 roku wychowankowie internatu w nietypowy sposób przypomnieli sobie o zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Tego dnia odbyła się gra terenowa pt. „Bezpieczne wakacje. Przeprowadzone zajęcia miały na celu przypomnienie i przyswojenie podstawowych zasad, które pozwolą młodzieży spędzić lato bezpiecznie oraz poradzić sobie w trakcie zaistnienia nieprzewidzianych sytuacji.

Trzy drużyny: Armia Jakubów, Perliczki i Mistrzowie Ciekawostek „ rywalizowały” ze sobą w quizach, rebusach oraz zadaniach rozwijających kreatywność. Za poprawność wykonywanych zadań każda drużyna otrzymywała cukierki. Wygrała drużyna Armia Jakubów gromadząc największą liczbę cukierków i zajmując tym samym I miejsce oraz zdobywając „złote” medale. II miejsce i „srebrne” medale różnicą jednego cukierka zajęła drużyna Perliczek. Mistrzowie Ciekawostek również wykazali się dużą znajomością tematu i zajęli III miejsce oraz zdobyli „brązowe” medale. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom.

Uwieńczeniem tego spotkania było podsumowanie udziału w III edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” oraz wręczenie Certyfikatów.

Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci i w doskonałych humorach w nowym roku szkolny.Wychowawcy