AktualnościKonkursy

Powiatowe Mistrzostwa Młodzieży Szkół Ponadpodstawowych w strzelaniu z broni kulowej o Puchar Starosty Parczewskiego

21 maja 2019 roku na strzelnicy w Milanowie dwie drużyny z Szkolnego Koła LOK przy ZSCKR w Jabłoniu oraz jeszcze dwie złożone z uczniów szkoły wzięły udział Powiatowych Mistrzostwach Młodzieży  Szkół Ponadpodstawowych w strzelaniu z broni  kulowej  o Puchar Starosty Parczewskiego zorganizowanych przez Lubelski Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju. Kierownikiem zawodów był Zbigniew Karpiuk, sekretarzem Anna Malinowska, a sędzią głównym Zdzisław Chmielarz. Celem zawodów było propagowanie idei obronnej wśród młodzieży, integracja, nabywanie umiejętnościstrzeleckich, wyszkolenie obronne zawodników, wyłonienie najlepszych zawodników, wypromowanie mistrzów i oczywiście dobra sportowa zabawa. Uczniowie: Abramiuk Bartosz, Belkiewicz Kamil, Byszuk Damian, Bzowski Jakub, Denisiuk Cezary, Izdebski Piotr, Jaszewski Jakub, Korybska Karolina, Kowieski Kamil, Milaniuk Michał, Nadolny Krystian, Naumczyk Mateusz, Nejman Patryk, Niewęgłowski Mateusz, Siuciak Jakub, Trubaj Marcin, Wołowik Piotr i Zenowicz Wiktoria zostali poinstruowani w kwestii bezpiecznego posługiwania się karabinkiem kbks po czym oddali do tarcz osiemnaście strzałów na odległość pięćdziesięciu metrów w postawie leżąc. Na koniec zawodów zostały ogłoszone wyniki oraz wręczone nagrody. Karolina Korybska zdobyła I miejsce w kategorii dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. A w klasyfikacji drużynowej reprezentanci naszej szkoły zajęli II miejsce (drużyna w składzie: Byszuk Damian, Korybska Karolina, Milaniuk Michał, Niewęgłowski Mateusz).

 

Gratulujemy!

 

Przemysław Melko