AktualnościKonkursyZrealizowane

Paweł Wasilewski Mistrzem Polski w konkursie matematycznym „Sapere Aude”.

Miło nam poinformować, że w ogólnopolskim konkursie matematycznym Sapere Aude I miejsce zajął uczeń naszej szkoły Paweł Wasilewski. Aby zwyciężyć w kategorii klas drugich pokonał on ponad 200 uczniów z 29 szkół rolniczych prowadzonych przez ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W tej samej kategorii w finale reprezentowała nas i uzyskała tytuł laureata Aleksandra Łońska. W finale mieliśmy jeszcze jednego reprezentanta – Mikołaj Hołownia, zdobył 6 miejsce w kategorii klas trzecich.

Celem konkursu było m.in. doskonalenie umiejętności logicznego i twórczego myślenia, wskazywanie praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym oraz rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczestników.

W konkursie wzięło udział ponad 350 uczniów i składał się on z trzech etapów. Do etapu finałowego zakwalifikowanych było 60 uczestników. Każdy z nich rozwiązywał łącznie po 50 zadań matematyczno-logicznych. Zwycięzca rozwiązał prawidłowo 47 z nich. Nagrody dla najlepszych (np. czytniki e-booków, smartwatche, powerbanki, torby sportowe i puchary) ufundowali: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, ZSCKR w Jabłoniu oraz Rada Rodziców przy ZSCKR w Jabłoniu. Podczas uroczystości ogłoszenia wyników wyrazy uznania do uczniów wygłosił m.in. Dyrektor Departamentu Oświaty i Polityki Społecznej w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Robert Jakubik.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.