AktualnościKonkursyZrealizowane

II Międzyszkolny Konkurs Języków Obcych

W dniu 17 czerwca w naszej szkole odbyła się druga edycja Międzyszkolnego Konkursu Języków Obcych. Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli języków obcych. Tak jak poprzednim razem, do udziału w konkursie zaprosiliśmy uczniów klas ósmych z okolicznych szkół podstawowych. Zainteresowanie było spore i w tym roku gościliśmy 32 uczniów oraz ich opiekunów ze szkół podstawowych w: Łomazach, Wisznicach, Horodyszczu, Jabłoniu, Dawidach, Kolanie, Przewłoce, Wohyniu, Juliopolu oraz Nowej Jedlance. Konkurs stał na wysokim poziomie a na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy natomiast mogli liczyć na drobne upominki i dyplomy.

Zwycięzcami konkursu w poszczególnych kategoriach językowych zostali:

Język angielski:

I miejsce – Iga Sokołowska– Szkoła Podstawowa im. J.I. Kraszewskiego w Wisznicach
II miejsce – Martyna Zając– Szkoła Podstawowa im. J.I. Kraszewskiego w Wisznicach
III miejsce – Antonina Kiedrowicz– Szkoła Podstawowa w Nowej Jedlance

Język rosyjski:

I miejsce – Wiktoria Bartkowska– Szkoła Podstawowa im. J.I. Kraszewskiego w Wisznicach
II miejsce – Milena Różnowicz– Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Horodyszczu
III miejsce – Dominika Biesiada– Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach

Język niemiecki:

I miejsce – Paweł Kopiś– Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Juliopolu
II miejsce – Julia Cieniuch– Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Juliopolu
III miejsce – Seweryn Borówka– Szkoła Podstawowa w Nowej Jedlance

Przed samym konkursem oraz w czasie oczekiwania na sprawdzenie prac nasi goście wysłuchali występu wokalnego naszej wokalistki Julii Bujnik oraz uczestniczyli w przygotowanym poczęstunku. Ósmoklasiści mieli też okazję zapoznać się z ofertą dydaktyczną szkoły, podejmowanymi w niej działaniami oraz osiągnięciami naszych uczniów.

W trakcie konkursu, dzięki uprzejmości i współpracy z Panią Barbarą Wikło, dyrektorem miejscowego Muzeum im. Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu, opiekunowie wzięli udział w krótkiej lekcji muzealnej nt. życia i twórczości patrona naszej szkoły.
Całe wydarzenie zakończyło się wspólnym obiadem w stołówce szkolnej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom za przybycie i udział w konkursie a laureatom gratulujemy osiągniętych wyników!