AktualnościBiblioteka

NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

„Każda znajdująca się tu książka, każdy tom, posiadają własną duszę.
I to zarówno duszę tego, kto daną książkę napisał, jak i dusze tych, którzy tę książkę przeczytali i tak mocno ją przeżyli, że zawładnęła ich wyobraźnią.”

Carlos Ruiz Zafón „ Cień wiatru”
( książka dostępna w bibliotece)

W pierwszej kolejności wśród nowych pozycji zakupionych do biblioteki znalazły się książki zaproponowane i polecane do przeczytania przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Najpopularniejszymi książkami- wśród wskazanych przez naszych czytelników- okazały się tytuły znane z ekranizacji, takie jak: Jojo Moyes, Zanim się pojawiłeś, Marcin Szczygielski, Za niebieskimi drzwiami, Ransom Riggs, Osobliwy dom pani Peregrine,Emma Donoghue, Pokój, Nicholas Sparks, Dla ciebie wszystko, Stieg Larsson, Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet,Ken Kesey, Lot nad kukułczym gniazdemczy seria „Harry Potter”J.K. Rowling i wiele innych.

Niesłabnącą popularnością wśród naszych czytelników cieszą się kryminały, thrillery
i literatura fantasy, dlatego wśród nowości zakupionych do biblioteki nie mogło zabraknąć książek takich autorów jak Katarzyna Bonda, Stephen King, Coben Harlan, J.R.R. Tolkien, Glukhovsky Dmitryczy Remigiusz Mróz.

Na miłośników powieści obyczajowych z nutką romantyzmu czekają najnowsze powieści m.in. Nicholasa Sparksa, Jodi Picoult, Jojo Moyes, Jessici Park, Doroty Gąsiorowskiej.

Realizując założenia NPRCz zakupiono również książki na temat niepełnosprawności, m. in.: Marine Carteron,Podpalacze książek– książka przygodowa, której jedną z bohaterek jest dziewczynka z autyzmem; Irena Landau, Witaj, córeczko!– książka poruszająca problem adopcji; Agnoszka Bloska, Za duży na bajki– książka poruszająca problem choroby dziecka, zawierająca bajki terapeutyczne; Guus Kuijer, Książka wszystkich rzeczy– poruszająca temat inności; Barbara Kosmowska, Marta Kramarz, Pozłacana rybka– książka poruszająca problem choroby brata i rozwodu rodziców; Barbara Kosmowska, Dziewczynka z parku– książka poruszająca problem śmierci ojca i cukrzycy.

Zakupionych zostało kilka egzemplarzy książek w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim z serii Kryminał z ćwiczeniami( Edgard) oraz książki Tonyego Buzana czy Nicholasa Carra,z których uczniowie mogą korzystać w ramach samokształcenia. Dla nauczycieli zakupiono pozycje z literatury pedagogiczne oraz kilka pięknych wydań albumowych, które z pewnością pomogą w prowadzeniu lekcji. W ramach zakupów z NPRCz uzupełniono także dział lektur.

Wszystkie zakupione książki to pięknie wydane egzemplarze, które z pewnością zachwycą niejednego czytelnika. Po opieczętowaniu, nadaniu numerów, wpisaniu do ksiąg inwentarzowych, wpisaniu do katalogów będą czekały na czytelników. Duża część nowo zakupionych książek jest już dostępna dla czytelników.

 

ZAPRASZAMY DO WYPOŻYCZANIA!

 

Bożena Kusiuk nauczyciel- bibliotekarz ZSCKR w Jabłoniu