AktualnościUncategorizedUroczystości

Narodowe Święto Niepodległości w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu

Ojczyzna – bliskie słowo,
W nim serca wszystkie
Ojczyzna – zwykłe słowo,
Czemu tak bliskie ?
    Fragment „Modlitwy za Ojczyznę” Piotra Skargi można uznać za motyw przewodni uroczystej akademii z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, która odbyła się 10 listopada 2023r. w naszej szkole. Głównym celem uroczystości było kształtowanie patriotycznych postaw oraz szacunku dla tradycji narodowej i pamięci bohaterów polskiej historii.
    Uroczystości rozpoczęły się od odśpiewania Hymnu Polski „Mazurka Dąbrowskiego” przez wszystkich zgromadzonych. Następnie Dyrektor Szkoły pani Agnieszka Piekarska wprowadziła zebranych w tematykę święta nawiązując do kluczowych momentów naszej historii. Montaż słowno-muzyczny,
zaangażowanie uczniów prezentujących część artystyczną, obecność sztandaru, barw biało-czerwonych podkreśliły rangę tej wyjątkowej uroczystości.
Cokolwiek nie napiszemy, słowami nie oddamy atmosfery powagi i skupienia, która nam towarzyszyła.
    Dlatego zapraszamy do obejrzenia galerii fotograficznej.

Organizatorzy

Akademię przygotowali:
scenariusz i reżyseria – Agnieszka Żelazowska
dekoracje i scenografia – Urszula Rądkowska, Anna Świderska
montaż słowno-muzyczny – Agnieszka Żelazowska
dźwięk i nagłośnienie – Artur Paterek
multimedia – Jakub Gierczuk