Uncategorized

Matematyka 4BT(2g), 4RTM(2g), 4FTP(1g) 24.04.2020

24.04.2020 (piątek)

Temat:Zakończenie roku szkolnego.

Podsumowanie wiadomości ze szkoły średniej.

Drodzy uczniowie klas maturalnych, gratuluję Wam ukończenia szkoły. Współpracowaliśmy ze sobą przez 3-4 lata. Dziękuję Wam za wszystkie oznaki sympatii, zaangażowanie, wszystkie pytania (te z sensem i bez), dziękuję za uśmiech i żarty, za ciastka, które czasami mi podrzucaliście, za pomoc przy robieniu kawy, za dbanie o pracownię, za to, że byliście dla mnie przez ten czas niejednokrotnie sensem mojego zawodowego życia. Różnie bywało, ale dzisiaj chcę pamiętać tylko te jasne strony naszej wspólnej szkolnej drogi. Przed Wami jeszcze egzamin maturalny. Nikt nie wie kiedy i jak się odbędzie. Rozumiem, że dla Was to dodatkowy stres. Nie martwcie się, każda sytuacja ma swoje złe i dobre strony. Macie jeszcze czas do nauki i teraz możecie skupić się wyłącznie na przedmiotach maturalnych.

Jeśli chodzi o matematykę to myślę, że dużo udało nam się zrobić. Nie zmarnujcie tego. Ćwiczcie żeby nie zapomnieć.

Dzięki zdalnym lekcjom mogliście spróbować samodzielnej nauki. Zawsze Was do niej starałam się zachęcić. Polecam do samodzielnej nauki następujące strony: https://szaloneliczby.pl/  – znajdują się na tej stronie arkusze z rozwiązaniami i schematami oceniania, ale także kurs przygo towujący, matematyczne „pewniaki” i in.;

https://www.youtube.com/watch?v=F9_t42DX-IM – tu macie link do pewniaków matematycznych, ale jest to jedynie jeden z odcinków AjkaMat.pl , jest ich na YouTube bardzo dużo i obejmują kurs do matury na poziomie podstawowym, można też znaleźć kurs na poziom rozszerzony. Bardzo je polecam, bo moim zdaniem to bardzo dobra nauczycielka i fajnie tłumaczy.

Kolejna rzecz do polecenia to zbiór zadań „Jak zdać maturę…” Dariusza Kulmy. Z tego zbioru powtarzaliśmy zadania na lekcjach i bardzo wiele z nich macie przerobione. Ponadto w zbiiorze są rozwiązania do zadań.

Nie szukajcie   dodatkowych kursów, te które polecam są dobre i w zupełności wystarczające. Przechodzenie od kursu do kursu da taki sam efekt jak gdyby na każdą lekcję przychodził do Was inny nauczyciel. Zaplanujcie pracę. Np. codziennie 1 film i 1 zestaw maturalny.

I ostatni raz: jak nauczyć się zadań? Najpierw uczycie się z filmem, czy książką, czy linkiem, potem próbujecie zrobić je samodzielnie. Najlepiej rano się uczyć po południu sprawdzać, albo wieczorem się uczyć a rano sprawdzać.

Pewnie nagadałabym Wam więcej na „żywca” ale tu będę kończyć, może ktoś skorzysta z moich porad. Wszystkim życzę sukcesów na maturze i w dorosłym życiu – trzymam za Was kciuki. Pamiętajcie najważniejsze to być człowiekiem dla innych, Czego sobie i Wam życzę i ŻEGNAM WAS. Powodzenia I.Sokołowska