4FTP (Tech)4RTM (Tech)Zdalne Lekcje

język rosyjski – MATURZYŚCI

24.04.2020

Drodzy Maturzyści!

Mimo, że dziś jest koniec roku szkolnego nadal będę zamieszczać materiały do samodzielnego przygotowywania się do egzaminu maturalnego z języka rosyjskiego. Proszę żebyście odwiedzali naszą stronę i starali się rozwiązywać ćwiczenia, powtarzać i utrwalać wiadomości.

Na podstawie opracowania „Język rosyjski. Trening przed maturą. Ustny egzamin maturalny” autorstwa H. Lewandowskiej i H. Wróblewskiej, Wydawnictwa Szkolnego OMEGA przygotowałam prezentacje z przykładami zadania 2 – opis ilustracji i odpowiedzi na trzy pytania oraz zadania 3 – wypowiedź na podstawie materiału stymulującego i odpowiedzi na dwa pytania, wersja dla egzaminatora. Nie zapominajcie, że wy nie macie w swoim zestawie pytań tylko same ilustracje.

Ustny egzamin maturalny – opis ilustracji, zadanie 2

Ustny egzamin maturalny – zadanie 3

Podczas egzaminu – zdjęcia zadań dla egzaminatora w informatorze maturalnym na stronie CKE

https://cke.gov.pl/images/_EGZAMIN_MATURALNY_OD_2015/Informatory/2015/Jezyk-rosyjski.pdf

zadanie 2

zadanie 3

Wszystkie przygotowane do tej pory prezentacje, które umieszczałam dla Was przy okazji poszczególnych tematów znajdziecie zebrane w zadaniach dla oddziału IV BT (24.04.2020)

W razie pytań, konsultacji piszcie na dzienniku lub na adres:radkowska.zsckrjablon@gmail.com

Pozdrawiam

Urszula Rądkowska