Uncategorized

Matematyka 2PT 18.05.20

18.05.20

Temat: Zastosowanie równań wielomianowych w zadaniach.

Moi drodzy dzisiaj robimy następujące zadania:

zad.1

Suma sześcianów trzech kolejnych liczb całkowitych jest równa 99. Znajdź te liczby.

Przypominam, że tego zadania nie możemy „dobrać” sobie liczb z głowy, zaś trzy kolejne liczby całkowite (przypominam) zapisujemy n, n+1, n+2. Następnie podnosimy je do potęgi 3. i postępujemy zgodnie z treścią zadania.

zadanie 2

Suma sześcianu i kwadratu pewnej liczby jest równa 12. Znajdź wszystkie liczby rzeczywiste spełniające ten warunek.

To zadanie bez podpowiedzi.

Na potwierdzenie aktywności proszę mi napisać odpowiedź na pytanie czy zbiór liczb całkowitych i rzeczywistych to te same zbiory? Na odp. czekam do godz.15.00. Można też przysłać zamiast odpowiedzi rozwiązane zadania, wówczas pierwsze jest za 8 pkt drugie za 10 pkt. Konsultacje na messengerze 12.35-13.20.

Pozdrawiam I.Sokołowska