Uncategorized

Matematyka 2BT, 2FTP

Dzień dobry!

Dzisiaj realizujemy 1 godzinę lekcyjną zgodnie z planem.

Temat: Rozwiązywanie nierówności wielomianowych

Temat ten samo co ostatnio, dlatego można dopisać tylko datę i numer lekcji.

Przygotowałam dla Was kilka zadań dotyczących tego tematu – zadania nie są trudne, są to zadania jakie występują na maturze. Większość zadań to zadania w których trzeba przypomnieć sobie własności funkcji kwadratowej. Pamiętajcie, o rysowaniu wykresów przy rozwiązywaniu nierówności i o stosowaniu dobrych wzorów na deltę i miejsca zerowe. W celu przypomnienia wiadomości, proponuję zajrzeć do tablic maturalnych: https://cke.gov.pl/images/_EGZAMIN_MATURALNY_OD_2015/Informatory/2015/MATURA_2015_Wybrane_wzory_matematyczne.pdf , na stronie 4 znajdziecie wszystkie potrzebne informacje.

ZADANIA —> Nierówności wielomianowe – zadania

Ostatnie dwa zadania – to zadania które pojawiają się ma maturze rozszerzonej – polecam dla chętnych rozwiązanie ich.

 

Aby potwierdzić swoją obecność na dzisiejszych zajęcia proszę o przesłanie rozwiązania zadania 2 z pliku. Pozostałe zadania proszę rozwiązać do poniedziałku (20.04).

Rozwiązania proszę przesyłać na messengera lub na pocztę: marlena.lotek1@gmail.com

 

W razie problemów piszcie – pomogę.

Pozdrawiam,
Marlena Lotek.