Uncategorized

Matematyka 1BT 08.04.2020

08.04.2020

Temat: Wektory w układzie współrzędnych.

  1. Otwieramy link: https://www.youtube.com/watch?v=9agT9Lu6pJQ
  2. Oglądając film sporządzamy w zeszycie notatkę: Definicje wektora w układzie współrzędnych, zapisujemy przykład, zapisujemy definicję kiedy wektory są równe i co to jest wektor zerowy, (sumy wektorów nie zapisujemy ale proszę o tym posłuchać) i ostatnia definicja to wektor przeciwny
  3. Oglądanie filmu kończymy, gdy pojawi się czas 10:30.
  4. Przechodzimy do sprawdzenia tego co zrozumieliście z filmu, wykonujemy: ćwiczenie 1a str 182, ćw. 2b str.182, ćw.3d str 183. wszystko z podręcznika. Jeśli ktoś nie ma podręcznika na grupie zamieszczam zdjęcia.
  5. Dodatkowo dla chętnych wyjaśnić pojęcia wektor swobodny i wektor zaczepiony oraz ćw.5 str 183.

Potwierdzeniem Waszej aktywności na dzisiejszej lekcji („obecności”) niech będzie przysłanie do mnie na priv współrzędnej x z punktu B z ćwiczenia 3 str183. (do godz.18.00). Jeśli macie do mnie jakieś pytania to proszę o kontakt na messengera o godz.11.40-12.25.

Życzę Wam i Waszym najbliższym zdrowych, dobrych Świąt Wielkanocnych w tym roku w gronie ognisk domowych i aby Zmartwychwstały Chrystus błogosławił Wasze Rodziny i naszą Ojczyznę.

Pozdrawiam I.Sokołowska