Aktualności

Konferencja w ramach projektu- operacji „Innowacyjny model produkcji, przetwórstwa i dystrybucji ziół w Dolinie Zielawy.

27 lutego 2019 r. uczniowie ZSCKR w Jabłoniu Bodziak Krzysztof, Borowicz Mikołaj, Izdebski Piotr, Koter  Sebastian i Wetoszka Adrian uczestniczyli w konferencji zorganizowanej w miejscowości Sosnówka w ramach projektu- operacji „Innowacyjny model produkcji, przetwórstwa i dystrybucji ziół w Dolinie Zielawy.

Z prelekcji wygłaszanych przez pracowników naukowych SGGW w Warszawie oraz IUNG- u w Puławach, uczniowie uzyskali informacje na temat zakładania plantacji rolno- leśnych i monokulturowych, produkcji surowców pochodzących z upraw rolno-leśnych i monokulturowych gospodarstwa. Ponadto dowiedzieli się o badaniach prowadzonych w zakresie opracowania agrotechniki uprawy ziół, doboru i wprowadzenia do uprawy nowych dziko rosnących gatunków roślin zielarskich, sposobów suszenia surowców zielarskich, oceny jakościowej uzyskanych surowców oraz ich wykorzystania w nowych produktach.