Uncategorized

język rosyjski IV RTM

08.04.2020

Temat: Jak rozwiązujesz swoje problemy?

 

 

1.Wprowadzenie.

Na początek polecam obejrzenie krótkiego filmiku „КАК РЕШИТЬ ПРОБЛЕМУ?”

2.Czytanie tekstów i znajdowanie w nich określonych informacji.

Przygotowałam dziś ćwiczenia. Proszę abyście najpierw przeczytali ankietę socjologiczną, następnie wstawili opuszczone słowa (ćw. 5 A). Przeczytajcie trzy wypowiedzi w ćw. 7A i do każdego z nich dobierzcie odpowiednią fotografię. Na podstawie tych samych wypowiedzi postarajcie się wykonać ćw.7Б – do każdej wypowiedzi dopasujcie odpowiadające jej zdanie.

ĆWICZENIA Jak rozwiązujesz problemy – ćwiczenia

3.Tworzenie wypowiedzi ustnej i pisemnej.

Jak twoim zdaniem człowiek może walczyć o swoje prawa i wyrażać swoją indywidualność? Zastanów się. Wykorzystaj wyrażenia z ćw. 8 w karcie ćwiczeń, uzupełnij i zapisz. Proszę aby ćw. 9 wykonali maturzyści – odegraj rolę zgodnie z poleceniem. Wiecie, że jest to przykładowe zadanie 1 z ustnego egzaminu maturalnego.

4.Podsumowanie.

Na zakończenie polecam obejrzenie filmiku: „Как менять себя. Как изменить себя и свою жизнь так, как вам хочется”

Maturzyści otrzymają materiały z kolejnego działu maturalnego na e-mail.

Proszę pisać na dzienniku lub na adres: radkowska.zsckrjablon@gmail.com

Życzę miłej pracy i zdrowych Świąt Wielkanocnych!

Urszula Rądkowska