Uncategorized

Język polski klasa I FTR

Uczniowie klasy I FTR proszeni byli we wcześniejszej korespondencji e-mailowej o wypełnienie karty pracy i przeczytanie „Makbeta” W. Szekspira.

Uczniowie, którzy nie wypożyczyli lektury lub mają problemy z przeczytaniem proszeni są o obejrzenie filmu, który jest wierną adaptacją sztuki Szekspira. „Tragedia Makbeta” jest jednym z mniej znanych filmów Polańskiego, a jednocześnie jednym z najbardziej charakterystycznych dla jego twórczości. Film był nominowany w 1973 roku do 2 nagród BAFTA, z czego otrzymał statuetkę za najlepsze kostiumy. Zmuszeni będziecie do czytania napisów, tym samym prawie w całości przeczytacie „Makbeta”. https://zaq2.pl/video/ifbfp

Zachęcam Was również do obejrzenia filmu Kennetha Branagha „Cała prawda o Szekspirze”. Reżyser tworzy opowieść o ostatnich latach życia Williama Szekspira – po pożarze The Globe w 1613 roku poeta wraca do Stratfordu, gdzie usiłuje odnaleźć spokój na łonie rodziny. W filmie All is True, reżyser daje sobie prawo do snucia historii niedalekiej od faktów z życia bohatera (choć tych, jak wiadomo, znamy bardzo niewiele), a jednocześnie wypełnionej bardzo subiektywnym wyobrażeniem o człowieku, który stworzył najwspanialsze dramaty świata. https://www.cda.pl/video/380914698

Dodatkowo proszę Was, byście zapoznali się z   informacjami na temat biografii Szekspira oraz jego teatru ze strony epodręczniki – https://epodreczniki.pl/a/william-shakespeare—najslynniejszy-dramaturg-w-dziejach-ludzkosci/DQfrxMfzQ.

Materiały i zadania do wykonania podam we wtorek 24 marca 2020 r.

Pozdrawiam

Agnieszka Piekarska