Uncategorized

Język polski 16.04.2020 r.

Witam Was serdecznie,

Temat: Przeszłość i teraźniejszość. Wywiad z Ewą Ewart.

  1. Warunki osiągnięcia sukcesu

Sukces = wykształcenie pozwalające określić swój życiowy cel + wspierający ludzie + ciężka praca + zaangażowanie + umiejętność pokonywania przeszkód itd.

  1. Analiza wywiadu z Ewą Ewart i poznanie jej przepisu na sukces

Przeczytaj treść wywiadu z podręcznika.

W oparciu o swoje refleksje po lekturze dokończ  zdanie – Ewa Ewart o swojej karierze …

SWOIM WYKSZTAŁCENIU WSPOMAGAJĄCYM OSIĄGNIECIE CELU  ………………………………………….

LUDZIACH JĄ WSPIERAJĄCYCH …………………………………………………………………………………..

SWOIM ZAANGAŻOWANIU I PRACY ……………………………………………………………………………………

POKONYWANIU PRZESZKÓD ………………………………………………………………………………………………….

Wypełnione zadanie proszę o podpisanie i przesłanie na mego e-maila.

  1. Informacja na temat Wiktorów – nagród Akademii Telewizyjnej – i znaczenia tej nagrody w świecie dziennikarskim

Wiktory – nagrody Akademii Telewizyjnej przyznawane od 1985 roku, którymi honoruje się wybitne osobowości małego ekranu, ludzi, którzy dzięki swej osobowości, wiedzy czy umiejętnościom zapisali się w pamięci telewidzów.

Pomysłodawcą konkursu jest dziennikarz i producent telewizyjny Józef Węgrzyn. Po raz pierwszy Wiktory wręczono 23 grudnia 1985 roku. Na swoich ulubieńców z małego ekranu głosowali widzowie Kuriera Warszawskiego i czytelnicy „Życia Warszawy”. W 1992 roku powołano do życia, na wzór Hollywood, Akademię Telewizyjną składającą się z dotychczasowych laureatów poprzednich edycji. W 2005, na dwudziestolecie Wiktorów, nazwę Akademii Telewizyjnej zamieniono na Akademię Wiktorów. Statuetka Wiktora przyznawana jest w dziesięciu kategoriach, przy czym laureatów dziewięciu z nich typuje gremium złożone z dotychczasowych zdobywców tego wyróżnienia, dziesiątego zaś przyznaje publiczność, głosując na wybraną osobę za pomocą SMS-ów. Jest to nagroda prestiżowa dzięki wybitnym laureatom. „Wiktor” jest niewielką statuetką z brązu, zaprojektowaną i wykonaną przez rzeźbiarza Andrzeja Renesa. Waży podobnie jak Oskar ok. 3,9 kg i ma ok. 35 cm wysokości. Jest unikatowa – nie ma dwóch takich samych Wiktorów, gdyż nie jest ona produkowana seryjnie. Na każdej znajduje się sygnatura Renes. Wiktory można otrzymywać wielokrotnie, a specjalny, pozaregulaminowy pozłacany „Superwiktor” (przyznawany za całokształt twórczości) tylko raz.

Kategorie Wiktorów

Polityk roku

Dziennikarz roku, (komentator, prezenter, publicysta)

Aktor roku

Artysta sceny roku (piosenkarz, tancerz, muzyk)

Twórca roku (kompozytor, malarz, grafik, producent, reżyser)

Wyjątkowa osobowość roku

Odkrycie roku

Sportowiec roku

Wielka osobowość nauki i kultury

Wiktor publiczności

Superwiktor

Specjalny Superwiktor

  1. Zapoznaj się z treścią wywiadu z Ewą Ewart – „Kobieta, która zmienia świat – Ewa Ewart”

http://prestiztrojmiasto.pl/magazyn/61/ludzie/kobieta-ktora-zmienia-swiat-ewa-ewart

  1. Obejrzyj ze strony http://ewaewart.com/strona-glowna/projekty/ reportaż „Klątwa obfitości”.

Życzę przyjemnego spotkania z twórczością Ewy Ewart.

Pozdrawiam

Agnieszka Piekarska