Aktualności

I Ogólnopolski Konkurs Gastronomiczny „SLOW FOOD 2021” „Jabłko w słodkim duecie z marchewką”

W listopadzie br. odbył się I Ogólnopolski Konkurs Gastronomiczny „SLOW FOOD 2021” promujący żywność ekologiczną,  zasady zdrowego odżywiania oraz ideę Slow Food. Celem konkursu było kultywowanie i pogłębianie wiedzy gastronomicznej, a także propagowanie regionalnych tradycji kulinarnych.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie klasy 4 FTP Kamila Lewkowicz i Bartosz Abramiuk, którzy przygotowali zadanie konkursowe – deser z wykorzystaniem jabłka i marchewki. Zadania konkursowe oceniane były przez jury składające się z szefów kuchni, znawców kuchni regionalnej i dietetycznej oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych.

Spośród 17 zespołów uczestniczących w konkursie nasi uczniowie zajęli I miejsce.

Serdecznie gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu kulinarnej pasji.

 

Dorota Gajowy