Aktualności

Konkurs gastronomiczny Akademia wiedzy o mięsie od pola do stołu

W listopadzie br. odbyła się II edycja konkursu Akademia wiedzy o mięsie od pola do stołu, adresowanego do uczniów szkół gastronomicznych  z województwa mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, śląskiego i wielkopolskiego. Organizatorem konkursu była Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego.

Konkurs jest częścią kampanii informacyjnej, której celem jest edukowanie i budowanie świadomości młodych ludzi w zakresie tradycji  i dorobku polskiej branży mięsnej oraz informowanie o przebiegu procesu produkcji zwierzęcej i przetwórstwa mięsnego, a także zaprezentowanie tych etapów na przykładzie mięsa wołowego i indyczego.

Zadanie konkursowe polegało na kreatywnym opracowaniu propozycji receptury na potrawę z wołowiny lub mięsa z indyka. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klasy 4 FTP Kamila Lewkowicz i Bartosz Abramiuk, którzy za udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Dorota Gajowy