AktualnościBiblioteka

Nowe książki w bibliotece szkolnej

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, Priorytet 3., którego celem jest zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych. Na realizację programu otrzymaliśmy 12 000 zł, z czego 50% przeznaczyliśmy na nowe książki. Pozostałe środki przeznaczone zostały na regały biblioteczne i promocję czytelnictwa w naszej szkole.

W pierwszej kolejności wśród nowych pozycji zakupionych do biblioteki znalazły się książki zaproponowane i polecane do przeczytania przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.Niesłabnącą popularnością wśród naszych czytelników cieszą się kryminały, thrillery
i literatura fantasy, dlatego wśród nowości zakupionych do biblioteki nie mogło zabraknąć książek takich autorów jak Coben Harlan, J.R.R. Tolkien, Ken Follet, Clive Staples Lewis, Andrzej Sapkowski, Wojciech Chmielarz i Daniel Komorowski.

Na miłośników powieści obyczajowych z nutką romantyzmu czekają najnowsze powieści Nicholasa Sparksa, Jodi Picoult, Jojo Moyes, Agaty Przybyłek, Gabrieli Gargaś, Ałbeny Grabowskiej, Sylwii Trojanowskiej, Doroty Gąsiorowskiej oraz Marii Paszyńskiej.

Realizując założenia NPRCz  zakupiono również książki poświęcone historii Polski XX wieku, m. in.: Stefan Wasilewski, Droga przez piekło Z Wołynia przez Workutę-Kotłas-Kirgistan do Persji; Macadam Heather Dune, Nadzwyczajne dziewczyny z pierwszego transportu kobiecego do Auschwitz; Golec Radosław, Generał Diuk; Kołyma Polacy w sowieckich łagrach; Sobibór. Bunt. Relacje więźniów uciekinierów z niemieckiego obozu zagłady w Sobiborze, Joanna Wieliczka-Szarkowa, Żołnierze wyklęci. Niezłomni bohaterowie; Anna Mieszczanek, Dzień bez teleranka. Jak się żyło w stanie wojennym.