1BT (Tech)Zdalne Lekcje

Godzina wychowawcza 1BT (30.03.2020)

30.03.2020

Temat: Jak radzić sobie ze zdalną nauką.

Szanowni Uczniowie. Znaleźliśmy się wszyscy w zupełnie nowej rzeczywistości. Nie możemy się spotykać, a dotychczas właśnie w ten sposób kontaktowaliśmy się z otoczeniem, z nauczycielami, kolegami, dalszą rodziną. Jak radzić sobie w nowej rzeczywistości??? Jak samodzielnie się uczyć? Psychologowie proponują wiele wskazówek. Myślę, że do najcenniejszych dla Was należą:

  1. Ułożyć sobie plan dnia
  2. Konsekwentnie przestrzegać zaplanowanych terminów
  3. Nie zostawiać lekcji na ostatnią chwilę, a najlepiej pracować o ile to możliwe zgodnie
    z planem z dziennika (zachowując godziny)
  4. W razie problemów konsultować się z nauczycielami
  5. Wykorzystywać dostępne filmy i opracowania z internetu
  6. Dbać o własną higienę i sprawność fizyczną
  7. Wysypiać się
  8. Znaleźć czas na rozwijanie swoich pasji

Dlatego też prosiłam Was w ubiegłym tygodniu o opracowanie planu dnia. Już jeden taki plan dotarł do mnie i bardzo mi się podoba, gdybyście chcieli pochwalić się swoimi to proszę o przesłanie na maila: dragani@wp.pl lub na zdjęciu na messengera. Bardzo proszę, jeśli ktoś ma problemy związane ze zdalną nauką można kontaktować się ze mną lub psychologiem szkolnym (namiary do pani psycholog znajdziecie w zdalnych lekcjach) ze mną na messengera lub nawet telefon.

Pozdrawiam I.Sokołowska