Uncategorized

Fizyka, 1B4, 01.04.2020r.

Temat: Jądro atomowe.

Witam!

Na podstawie  wiadomości z podręcznika i zamieszczonych na stronie :  https://epodreczniki.pl/a/jadro-atomowe-i-jego-skladniki/D50w5h6mF    proszę opracować w zeszycie następujące zagadnienia:

  1. Atom, pierwiastek chemiczny, jądro atomowe, izotop,liczba atomowa, liczba masowa.
  2. Skład jądra atomowego na podstawie liczby atomowej i liczby masowej pierwiastka.
  3. Cząstki, z których zbudowane są atomy.
  4. Dlaczego jądro atomowe się nie rozpada.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Sprawdźcie swoje wiadomości wykonując ćwiczenia zamieszczone na wyżej wymienionej stronie.

Powodzenia!

Jak macie jakieś pytania czy wątpliwości służę pomocą (dziennik elektroniczny, facebook i mój adres wizorka@gmail.com).

Pozdrawiam !