Uncategorized

Działalność gospodarcza w rolnictwie kl. 2FTP/technik rolnik

17.06.2020 Temat: Edytory tekstowe.

Edytor tekstu – program komputerowy ukierunkowany zasadniczo na samo wprowadzanie lub edycję tekstu.   Programy do pisania:

▪Dokumenty Google – za darmo i w dodatku bez instalowania czegokolwiek. Aplikacja działa bezproblemowo w zasadzie na dowolnym komputerze z przeglądarką internetową lub aplikacją mobilną, może sprawdzać pisownię po polsku i szybko skorygować błędy (podpowiedzi), pozwala edytować tekst jednocześnie z innymi osobami i szybko udostępniać go. Dokumenty Google działają szybko, zapisują pliki na Dysku Google i są warte polecenia do podstawowych zadań biurowych i szkolnych.

▪Zoho Writer – dobra alternatywa dla Dokumentów Google – ma wiele ciekawych usług, które warto wypróbować – po założeniu konta warto dać im szansę. Sam edytor Zoho Writer jest bardziej zaawansowany od Dokumentów Google. Bardziej przypomina pełnoprawne programy offline, niż darmowy edytor online. Użytkownicy Worda lub LibreOffice, którzy muszą lub chcą przesiąść się na edytor online, raczej będą zadowoleni. Zoho Writer też działa po polsku, automatycznie podpowiada korekty do błędów w j. polskim i ma udostępnianie dokumentów. Można nawet włączyć dźwięk maszyny do pisania.

▪LibreOffice Writer – darmowy pakiet Office to oczywiście odpowiednik Worda, ale w całym darmowym pakiecie znajdziemy też dobre programy do tworzenia prezentacji, arkuszy kalkulacyjnych itp. LibreOffice jest w miarę łatwy do opanowania, ma wszystkie ważne funkcje i (co ważne) działa całkowicie bez dostępu do internetu.

▪WPS Office Writer Free – kolejna alternatywa dla MS Office jest WPS Office.  Do wszystkich typowych zadań związanych z pisaniem, formatowaniem, komentowaniem i recenzowaniem, darmowy WPS Office Writer wystarczy. To dobry zamiennik Microsoft Office, który działa bez konieczności łączenia się z internetem.

Bardzo proszę zapoznać się z proponowanymi materiałami i zapisać jako formę notatki zagadnienia do tematu.

W razie jakichkolwiek pytań proszę się kontaktować za pomocą (e-mail, dziennik, grupa).

Pozdrawiam,  Beata Waszczuk