Uncategorized

Zajęcia praktyczne z technologii gastronomicznej

Zajęcia praktyczne z technologii gastronomicznej– 1 PT gr.I

Temat: Sporządzanie wybranych zakąsek z warzyw-2 h. Obróbka wstępna i cieplna ziemniaków-2h.

Data: 26.03.2020

Ilość godzin lekcyjnych: 4

Plan zajęć:

  1. Zapoznajcie się z materiałami dla ucznia, które udostępniłam Wam z mojego Dysku Google na temat zakąsek z warzyw. Otrzymaliście je na wasze skrzynki e-mailowe. Są to ostatnie zajęcia z działu warzywa. Część zakąsek z warzyw już sporządzaliście na wcześniejszych zajęciach, więc dzisiaj jest to krótkie już uzupełnienie.
  2. Część zajęć przeznaczcie na zapoznanie się z obróbką wstępną i cieplną ziemniaków korzystając z otrzymanych materiałów.
  3. Zalogujcie się na platformę LearningAps.org i rozwiążcie przypisane do Waszej klasy zadania i ćwiczenia interaktywne na dzisiejszy dzień. Praca na platformie będzie potwierdzeniem uczestnictwa w zajęciach. Aplikacja pokazuje kiedy rozwiązujecie zadania i czas jaki poświęciliście na ich wykonanie.
  4. Rozwiążcie karty pracy i przypiszcie je do formularza Google i odeślijcie go do mnie. Dzięki temu będę na bieżąco otrzymywała wasze rozwiązania i śledziła postępy każdego z Was. Osoby, które nie mają możliwości odesłania formularza przez aplikację Google przesyłają kartę pracy bezpośrednio do mnie na skrzynkę pocztową.

Zachęcam Was do systematycznej pracy i ćwiczenia umiejętności praktycznych w domu. Otrzymane materiały, filmiki instruktażowe i proste receptury niech będą inspiracją na wykonanie potrawy samodzielnie w domu.

Pozdrawiam serdecznie i życzę przyjemnej pracy.

Sylwia Grzywaczewska