Aktualności

Wyprawa online do Salzburga

16 listopada 2021 roku uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach niemieckojęzycznych online zorganizowanych przez Austriacki Instytut w Warszawie. Wszyscy wiemy, że podróżowanie jest obecnie możliwe tylko w bardzo ograniczonym zakresie. Ale to nie może powstrzymać nas od marzeń.  Tym razem przewodniczka- Pani Nicoletta C. zabrała uczniów w fantastyczną podróż odkrywczą po mieście Mozarta. Pokazała walory Salzburga, słynącego z licznych zabytków architektury barokowej, malowniczą panoramę miasta, które jest pięknie położone między górami i jeziorami. To nie tylko miasto rodzinne Mozarta i stolica festiwali muzycznych. To skarbnica zabytków i historycznych miejsc, opowiadających o wydarzeniach i życiu codziennym w zamierzchłych czasach. Zabudowę tego miasta tworzą kościoły, twierdze, zamki i pałace. Salzburg  zachwycił uczniów piękną  zabudową Starego Miasta i górującą nad wszystkim fortecą. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się również, że  znaną i ważną imprezą jest odbywający się od 1920 roku Festiwal Salzburski, na który składają się koncerty, spektakle operowe i przedstawienia teatralne. Podczas wykładu uczniowie mieli okazję aktywnie uczestniczyć w webinarium, odpowiadając na pytania native speakera, jak również rozwiązując liczne ćwiczenia tematyczne.

Organizatorem spotkania była: p. Justyna Hawryluk