Aktualności

Zajęcia praktyczne w Spółdzielni Bekon Plus

Uczniowie kl. 4 FTP w ramach zajęć praktycznych w dniu 9 listopada odwiedzili Spółdzielnię Producentów Trzody Chlewnej BEKON PLUS z siedzibą w Gęsi. Spółdzielnia została założona w 2012 roku i obecnie zrzesza 16 rolników zajmujących się produkcją i sprzedażą trzody chlewnej. Członkowie spółdzielni rozszerzyli swoją działalność o wspólne przechowywanie i sprzedaż zbóż, rzepaku i kukurydzy. Wykorzystując środki unijne oraz własne powstała nowoczesna baza przechowalnicza składająca się z silosów, suszarni i czyszczalni. Cały proces suszenia steruje komputer. W ramach zajęć praktycznych zapoznaliśmy się z procesem magazynowania ziarna od dostawy poprzez czyszczenie, suszenie, badanie i ocenę parametrów przechowywania do załadunku silosów magazynowych.

Dziękujemy bardzo panu prezesowi Sylwestrowi Dzyrowi oraz Panu Mariuszowi Kaczanowi za zaproszenie i umożliwienie odbycia zajęć praktycznych oraz za przekazaną wiedzę.

Maria Korpysz