Aktualności

Wyprawa online do Austrii

15 czerwca 2021 roku uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach niemieckojęzycznych online zorganizowanych przez Austriacki Instytut w Warszawie. Tematem spotkania były:” Inspiracje na wakacje”. Tym razem Pani Mayer oprowadziła uczniów po fantastycznych miej

scach Dolnej Austrii, dzięki którym uczniowie poczuli się, jak podczas realnej wycieczki. Uczniowie poznali regiony Dolnej Austrii, podziwiali niezwykle malownicze miasta, okolice słynące z licznych zabytków oraz mikroklimatu, który sprzyja uprawie winorośli. Krajobraz wypełniają lasy i winnice, a wśród nich wznoszą się imponujące zamki. Bardzo popularną atrakcją w regionie Dolnej Austrii jest rejs statkiem po Dunaju, umożliwiający podziwianie tych wspaniałych widoków.

Ten kraj nad Dunajem jest godnym odwiedzenia miejscem urlopowym, które kusi swoim zachwycającym krajobrazem i bogatą kulturą.

Organizatorem spotkania była: p. Justyna Hawryluk