Uncategorized

Wychowanie fizyczne kl. IV RTM

21.04.2020

Temat: Doskonalenie zwodów tułowiem i nogą

 

Dzień dobry,

Na dzisiejszej zdalnej lekcji przypomnimy sobie istotę zwodów w piłce nożnej oraz poznacie kilka ćwiczeń doskonalących ten element. Zwody są elementem ofensywnym, bardzo przydatnym w sytuacjach 1 na 1. Są pomocne w uzyskaniu przewagi liczebnej w danej akcji na boisku. Ich skuteczność zależy od sprawności koordynacyjnej oraz indywidualnych umiejętności technicznych zawodnika.
Najczęściej stosowanym i najbardziej znanym rodzajem zwodów jest zwód pojedynczy.  Polega on na odstawieniu nogi w bok lub przeniesieniu stopy nad piłką z przeniesieniem ciężaru ciała na tę nogę, po czym odepchnięciu się od podłoża i zewnętrznym podbiciem drugiej nogi odprowadzenie piłki w bok. Ważne jest aby zwód wykonywany był w odpowiednim tempie – tak aby przeciwnik nie przewidział ruchu zawodnika wykonującego zwód.

Ćwiczenia doskonalące zwód:

https://www.youtube.com/watch?v=iIE-6V1ak9g

https://www.youtube.com/watch?v=rbLKqOrS7ng

 

W razie pytań proszę kontaktować się ze mną przez e-dziennik

Pozdrawiam

Artur Paterek