Uncategorized

Wychowanie fizyczne 2 PT, 2 BT 18.05.2020 r.

Temat: Doskonalenie podań i chwytów jednorącz i oburącz.

 

Dzień dobry,

Z poprzednich lekcji pamiętacie technikę podań i chwytów w koszykówce. Pamiętacie również, ze jest to podstawowy, łatwy i bardzo istotny w grze element techniczny. Celne, szybkie i precyzyjne podania oraz chwyty przyczyniają się niejednokrotnie do rozegrania wielu akcji zakończonych zdobyciem punktów. Podania i chwyty w miejscu oraz w ruchu są doskonalone niemalże na każdym etapie szkolenia zawodników – nie tylko w szkole ale też na wyższych szczeblach gry.
Cechy dobrego podania:

Szybkość – podanie musi być szybkie, tak aby maksymalnie zaskoczyć przeciwnika oraz uniemożliwić mu przejęcie piłki.
Celność – wykonując podanie musimy upewnić się, że trafi ono do jednego z zawodników naszej drużyny
Dokładność – podanie powinno być maksymalnie precyzyjne, tak aby zniwelować możliwość popełnienia błędu przy chwycie podania przez zawodnika z naszej drużyny. Szczególnie ważne przy podaniach w biegu.

Zapoznajcie się z materiałem przedstawiającym wiele ćwiczeń dotyczących tematu:

https://www.youtube.com/watch?v=26U2zNP4ZB4

Rafał Stańko