Aktualności

WARSZTATY NAUKOWE W RAMACH WSPÓŁPRACY Z IUNG-PIB

W dniu 4 kwietnia w naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach współpracy IUNG-PIB  ze szkołami. W wykładach wzięli udział uczniowie klas : II CB, I FT, III FT oraz III MT.

Zajęcia prowadzili :

– dr Mariusz Zarychta

– mgr inż. Piotr Safader

– dr hab. Janusz Smagacz

– dr hab. Jerzy Grabiński

– dr Grażyna Hołubowicz-Kliza

– dr Eugeniusz Nowocień

Poruszone zostały ciekawe tematy dotyczące historii działalności IUNG-PIB oraz jej organizacji. Zapoznaliśmy się z działaniami jakie podejmują aby wspierać innowacyjność i konkurencyjność w polskim rolnictwie. Zapoznano nas także z nowoczesną metodą  uprawy roli jaką jest uprawa bezorkowa. Uświadomiono nam jak ważne znaczenie ma zmiana klimatu na technologie produkcji roślin uprawnych. Bardzo ważnym czynnikiem jest również wpływ zakwaszenia gleby i mikroelementów na plonowanie roślin. Końcowy wykład dotyczył zagrożenia gleb erozją wodną powierzchniową i występowaniem erozji wąwozowej w Polsce. Bardzo dziękujemy za zaszczycenie nas obecnością oraz przeprowadzone wykłady.

 

Dominika Czajkowska