Aktualności

Spotkanie z Ewą Dados

4 kwietnia 2019 r. gościliśmy w naszej szkole panią Ewę Dados, dziennikarkę Radia Lublin, inicjatorkę ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”.

Pani Ewa Dados jest autorką programów edukacyjno- poznawczych w radiu
i telewizji. Najpopularniejszy z nich to
JASIEK– audycja radiowa, która od lat uczy, bawi i rozwija wyobraźnię najmłodszych słuchaczy Radia Lublin. Prowadzi też programy dotyczące współczesnych uzależnień młodzieży, jak choćby audycja Przystanek noc.

Pani Ewa Dados otrzymała wiele nagród i wyróżnień za swoją działalność na rzecz dzieci. Wszystkie wyróżnienia docenia, ale najbardziej jest jej bliski Order Uśmiechu– międzynarodowe odznaczenie nadawane od 1968 r. za działania przynoszące dzieciom radość.

To właśnie radość, zadowolenie i szczęście dzieci są dla pani Ewy Dados najważniejsze i o tym właśnie opowiadała na spotkaniu z młodzieżą. Mówiła o akcjach charytatywnych, które organizowała w Lublinie oraz o swojej pracy w radiu. Na zakończenie podziękowała osobom zaangażowanym w organizację akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”.

Spotkanie z panią Ewą Dados zostało zorganizowane przez panią Elżbietę Mazurek, przewodniczącą Rady Rodziców, która zawsze bardzo wspiera wszelkie działania charytatywne inicjowane przez naszą młodzież oraz angażuje się w życie szkoły, za co serdecznie dziękujemy.