Uncategorized

Użytkowanie i obsługa systemów mechatronicznych w rolnictwie 3BT 04.05.2020


Szanowna Młodzieży

Temat: Monitorowanie wielkości plonu na polu.

Zapewne Ci z Was, którzy kosili kombajnem wiedzą, że na większości pól (zwłaszcza tych większych) są obszary gdzie plon jest zawsze większy i obszary gorzej plonujące. Zróżnicowanie nawożenia mogłoby wyeliminować te sytuację. Do tego celu jest nam jednak potrzebna mapa pola. Możemy ją wykonać w oparciu o badanie próbek glebowych. Innym sposobem jest zbadanie wielkości plonu na poszczególnych obszarach danego pola, czyli mapowanie plonu przy użyciu zaawansowanych rozwiązań agrotronicznych w kombajnie. Poniżej zamieściłem artykuł, z którego dowiecie się w jaki sposób wykonuje się mapowanie plonu. Po przeczytaniu sporządźcie notatkę i prześlijcie mi ją na messenger. Zwróćcie uwagę jakie parametry zboża są dodatkowo badane w trakcie mapowania.

mapowanie plonu kombajn

W przypadku pytań jestem dostępny na messenger w dowolnym czasie.

Pozdrawiam

Tomasz Wiśniewski