AktualnościTechnik MechanizacjiTechnik OZEUncategorized

Szkolenie MRiRW w Siedlcach

    W dniach 11-12 października 2023 uczniowie klasy 3RT i 4BT uczestniczyli w szkoleniu organizowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi pt. ”Moje zrównoważone i innowacyjne gospodarstwo”.
    Celem projektu jest aktywizacja uczniów szkół rolniczych do podejmowania w swoim gospodarstwie rodzinnym inicjatyw (przy wykorzystaniu środków unijnych) na rzecz rozwoju gospodarstwa rolnego, uwzględniając innowacyjne rozwiązania, efektywne wykorzystanie zasobów oraz łagodzenia presji środowiskowej przez produkcję rolniczą.
    W programie szkolenia poruszone zostały tematy związane m.in. z wykorzystaniem OZE w rolnictwie, małym przetwórstwie w gospodarstwie rolnym, sprzedażą bezpośrednią , metodyką planowania rozwoju gospodarstwa rolnego oraz sporządzania biznesplanów.